27 lis 2012

Jesienne bingo dla najmłodszych

bingo dla dzieci

Bingo jest to gra, którą można wykorzystać nie tylko do zabawy, ale i do nauki, np. języków czy matematyki.
Ma bardzo proste zasady, nawet najmłodsi szybko ich się nauczą.
W tradycyjnym bingo zazwyczaj jest 25 lub 75 pól (5x15). W naszym jest tylko 9 kwadratów, co na początek zabawy jest wystarczające.

Stąd można pobrać nasze jesienne bingo do wydrukowania

bingo dla dzieci do wydrukowania

Zasady gry w bingo:

Każdy uczestnik zabawy dostaje przynajmniej jedną planszę do gry. Następnie losujemy kartę z obrazkiem, np. z woreczka lub z pudełka. Wylosowane obrazki odkładamy na bok, zakreślamy je na planszy lub zasłaniamy kółeczkami, które są w pliku do wydrukowania. Zamiast kółeczek można użyć kamieni, guzików, naklejek lub nakrętek. Osoba, która jako pierwsza zakreśli wszystkie trzy obrazki w którymkolwiek wierszu, kolumnie lub po skosie wygrywa.


bingo dla przedszkolaków do wydruku


Karty do losowania można użyć jako jesienne memo. Wystarczy tylko wydrukować je dwa razy ;)
Jeśli komuś się spodoba zabawa w bingo i chciałby jej jeszcze więcej ;) to u Raaany Julka również znajdziecie jesienne bingo i domino

9 komentarzy:

 1. Cudowne!Dziękujemy za podzielenie się:)A zimowe bingo też będzie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Grażka teoretycznie zimowe też miało być, ale praktycznie to nie jestem pewna ;( Brak czasu, zdjęć z zimowymi obiektami i niezbyt duże chęci Młodego do gry w bingo trochę przesuwają zimowe bingo na dalszy plan . Ale nawet jak będzie, to pewnie dopiero po pierwszym prawdziwym śniegu.

  Młody zaczął grać w bingo chętnie, a teraz niezbyt mu się podoba, bo często nie ma szczęścia i ktoś inny wygrywa, co go wkurza i nie chce grać.

  Niedługo dodam bingo matematyczne (jesienne)i ze słówkami, bo te akurat mam praktycznie zrobione, tylko ostatnie poprawki nanieść.

  pozdrówki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne to twoje bingo :) dzięki za podlinkowanie naszych pomocy. U mnie już bingo zimowo-świąteczne i domino gotowe więc się kochana nie męcz :P dodam na początku grudnia - pozdrawiamy :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za bingo! polubilismy

  OdpowiedzUsuń
 5. Entomka dzięki
  Gosia U nas Młody nie polubił bingo ;( a mi się wydaje, że to taka fajna gra

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne bingo i nie tylko. :) Bardzo podobają mi się zamieszczane przez Ciebie materiały pod względem estetycznym. Są wyraźne, czytelne, przejrzyste ( o co czasem trudno nawet w podręcznikach i książeczkach edukacyjnych stworzonych specjalnie dla dzieci) co znakomicie sprzyja procesowi nauki. :) Gratuluję pomysłu na bloga. Z przyjemnością będę tu zaglądać:)

  OdpowiedzUsuń